GLASS & CERAMICS / Ceramics / Konsol 292165
*
nr 29 2165
KONSOL
Lenght: ()
Keramik, 1800-tal, H15
Estimate:
400
Sold:
SEK 800
Auction date:
Monday January 29 2001
at 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsol
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:33
*
KONSOL
nr 29 2165
KONSOL
Lenght: ()
Keramik, 1800-tal, H15
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 800 |
| Auction date: |
Monday January 29 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsol
-
7020 Blomkonsoler
9 pcs, forging, 1930-40-tal. Height: 13-29,
Auction ends
in two days
19 jan at 18:33



